Echte actie voor armoedebestrijding.

Niet de zoveelste nieuwe klankbordgroep, maar wel een werkgroep die daadkrachtig is en met ervaringsdeskundige die ook echte waardering krijgen voor hun deelname. Dit was de boodschap van Wij.Rijswijk tijdens de raadsvergadering van 21 maart tijdens de bespreking van het armoedebeleid.

 

Onderdeel van het armoedebeleid was een klankbordgroep. “In de afgelopen 5 jaar zijn er meerdere klankbordgroepen in het leven geroepen om hun visie te geven op armoedebestrijding. Hier kwamen veel goede ideeën uit waarmee vervolgens vaak niets gedaan werd” aldus raadslid Irene Jansen Dirkx van Wij.Rijswijk. “Dat is natuurlijk zonde en ook geen blijk van het serieus nemen van de deelnemers en hun input. Juist nu de nood het hoogst is en actie nodig is.”

 

Daarom vroeg de fractie om een toezegging van wethouder van Malsen dat deze werkgroep echt actief met ideeën gaat komen of oude ideeën opnieuw te evalueren en dat deze ideeën vervolgens ook een uitvoering krijgen. “De toezegging kwam en Wij. zal dan ook scherp blijven dat deze werkgroep resultaten gaat boeken en we mooie initiatieven gaan krijgen die echt armoede gaan bestrijden” aldus Jansen. 

 

Daarnaast diende Wij.Rijswijk ook succesvol een motie in om een beloning te geven aan de ervaringsdeskundigen die hun vrije tijd geven aan deze stuurgroep. Zij krijgen normaal gesproken geen vergoeding en ambtenaren en andere maatschappelijke partners die in deze groep plaatsnemen krijgen gewoon betaald voor hun tijd. Jansen: “Dat is in onze ogen oneerlijk en zeker omdat het hier gaat om mensen die het al niet breed hebben. Met een passende financiële vergoeding geef je in ieder geval het signaal af dat deze mensen net zo waardevol zijn als ieder ander die deelneemt aan een werkgroep.”